Rubrika Digitalizace na oborovém portálu BOZPinfo

Rubrika Digitalizace na oborovém portálu BOZPinfo

Digitální technologie nabízejí zaměstnavatelům i zaměstnancům na mnoha pracovištích a ve všech odvětvích více příležitostí, ale také představují větší výzvy a rizika z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP).

Novinky na poli digitalizace mohou být dobrým pomocníky, ale mohou také přinášet i některá úskalí, která je nutné mít pod kontrolou a včas je eliminovat. Nejrůznější formy digitálních technologií využívají nejen velké a nadnárodní společnosti, ale stále častěji se uplatňují také v malých podnicích i v mikropodnicích. Právě tyto podnikatelské subjekty mají obecně horší přístup k informacím důležitým pro své fungování a řízení, a proto potřebují dobré metodické nástroje a odbornou pomoc, jinak se často zbytečně obávají nových postupů a změn, které s digitálním věkem přicházejí. Přitom právě v oblasti BOZP jsou digitální technologie ideálním prostředkem pro šíření důležitých informací a řízení možných rizik.

Na oborovém portálu BOZPinfo.cz byla vytvořena nová rubrika Digitalizace, na které jsou soustředěny informace k dané problematice.

Rubrika Digitalizace nabízí:

  • informační, osvětové a vzdělávací materiály (plakáty, letáky, roll upy, tiskové zprávy),
  • zajímavé články na téma digitalizace,
  • odkaz na evropskou kampaň ZDRAVÉ PRACOVIŠTĚ na téma BEZPEČNÁ A ZDRAVÁ PRÁCE V DIGITÁLNÍM VĚKU a soutěž SPRÁVNÁ PRAXE,
  • souhrn materiálů mediální kampaně BOZP ve VR,
  • ukázky scénářů školení BOZP ve virtuální realitě na webové stránce vrsafe.cz,
  • nabídky vzdělávaní na dané téma ad.