CHCETE-LI UŠETŘIT, VSAĎTE NA ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ

V současné době, která je charakteristická nejistotou z budoucího vývoje ve společnostech, je zapotřebí k podpoře dalšího nastartování ekonomického růstu v ČR hledat oblasti a nástroje, které by pomohly zaměstnavatelům a jejich zaměstnancům překonat toto krizové období. Osvěta a mediální kampaně mohou výrazně ulehčit zaměstnavatelům v boji proti negativním důsledkům krizí a zároveň napomoci k ochraně zdraví jejich zaměstnanců. Pokud zaměstnavatelé budou aktivně chránit zdraví svých zaměstnanců, získají tak zaměstnance s vyšší motivací, která se následně pozitivně promítne do lepších hospodářských výsledků firmy. Ochrana zdraví zaměstnanců by měla být jak v rovině jejich fyzického, tak i psychického zdraví.
Cílem mediální kampaně Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců je pomoci zaměstnavatelům, především v mikropodnicích, malých a středních podnicích, s vytvářením pozitivní kultury a pracovního prostředí. Jak jednoznačně vyplývá z evropských výzkumů, studií, článků i praxe, zaměstnavatelé mají v této sféře klíčovou úlohu.

Kampaň vychází z poznatků mnoha studií a rovněž uvádí tvrdá data, která prokazují, že zaměstnavatel, který danou problematiku neřeší, na tom ekonomicky tratí.

 Tisková zpráva – Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců

1 Psychosociální rizika (19. 4. 2021)

2 Pracovní stres (17. 5. 2021)

3 Řízení pracovního stresu (14. 6.2021)

4 Stres a syndrom vyhoření (13. 9. 2021)

5 Stres a muskuloskeletální poruchy (11. 10. 2021)

6 Podpora duševního zdraví na pracovišti (15. 11. 2021)